انواع گذرگاه (bus) و درگاه (port) در سیستم های کامپیوتری

دارک سولز ۲ از یک نظر دیگر هم با اسپلانکی وضعیت مشترکی دارد و آن هم اینکه نسخه سوم این مجموعه هم میتوانست در رتبه چهلم قرار بگیرد که بهخاطر نکته ذکرشده در مقدمه، دارک سولز ۲ را که جایگاه بهتری دارد در لیست قرار دادهایم. لازم به ذکر است که این سه روش، برای تنظیمات کیبورد لپ تاپ هم کارایی دارد. اولین مشخصه این نسل استفاده از تیوب ها یا لوله های خلاء به عنوان حافظه است و دارای حجم بسیار زیاد و تقریبا کل فضای اتاق را در بر میگرفتن.این ماشین بسیار گران قیمت بودند و برای انجام عملیات به انرژی(برق)بسیاری نیاز داشتن و باعث تولید گرمای زیادی میشدند که این گرما باعث خرابی در سیستم میشد.

زبانی بسیار ساده و محدود که تنها دارای دستورات IF، DO و GOTO بود. یک هارد دیسک پیشرفته قادر به ذخیره سازی حجم بالایی از اطلاعات با سرعت بسیار بالا می باشد. بعضی از ماشین های ترجمه دیکشنری بر پایه جمله دارند و کمی پیشرفته تر هستند. از جمله مباحثی که در این دوره مطرح شده است میتوان به مباحث مقدماتی گرافیک کامپیوتری، تبدیل اسکن، عملیات بُرش، تبدیلات دوبُعدی، تبدیلات سهبعدی، تصویرسازی و سایر موارد اشاره کرد.

زبان باینری جزء مباحثی است که دانشجویان رشته کامپیوتر در اوایل دوره کارشناسی خواهند آموخت. این زبان فقط از 0 و 1 تشکیل شده. این نسل برای حل مشکل به جای زبان باینری(Binary) از زبان سمبولیکی(Assembly) استفاده میکرد که به برنامه نویسان اجازه می داد دستورالعمل ها را در کلمات مشخص کنند. زبانی که برای کامپیوتر قابل درک باشد را باینری می گویند. در مثال بعدی یک عکس در کامپیوتر را در نظر بگیرید.

به طور کلی می توان گفت که با توجه به قابلیت های اشاره شده ، برای کارهای تخصصی مانند طراحی سه بعدی ، تدوین و برنامه نویسی کیس هایی در ابعاد تاور و مینی استفاده می شوند . در زمانی که AMD قصد داشت گام بعدی طرحهای خود را برای رسیدن به سطوح بالاتر شرکتهای نیمه رسانا بردارد (البته هنوز هم به تولید مجاز اجازه میداد) گسترش شرکت به دلیل درگیری با اینتل شدت محدود شد. در نهایت این اتصالات به صورت حلقه هستند و این شبکه ساختار حلقه ای دارد.در توپولوژی رینگ، تمامی تجهیزات شبکه در مسیری دایرهوار به هم متصل میشوند و نیازی به مسدودکننده کابل نیست.

به یاد داشته باشید که ذخیره سازی اطلاعات در هارد دیسک به صورت دائمی است. هر عکسی که در لپ تاب، موبایل و تلویزیون مشاده می کنیم ممکن است سیستم رنگی آن RGB باشد. تا الان با اصطلاحات کامپیوتری مهمی آشنا شدید در ادامه تفاوت بین اینترنت و اینترانت و اکسترانت را مطرح می کنیم. در واقع از طریق مک آدرس مشخص می شود که چه کامپیوتری برای چه کامپیوتری ارسال اطلاعات دارد. اینترنت: برای اینترنت، مخابرات زیرساخت شبکه (مانند فیبر نوری، سیم کشی ها، مودم و غیره) را فراهم می کند.

مخاطب به گروهی از افراد گفته می­شود که تبلیغ­کننده می­خواهد پیامش را به آن­ها منتقل کند. اگر به اطراف خود نگاهی بیندازید بسیاری از وسایل و دستگاه ها را مشاهده می کنید که با استفاده از پی ال سی تولید شده اند و در صورتی که فردی دوره PLC را طی کرده باشد و در این حرفه مهارت داشته باشد می تواند به راحتی در صنایع مختلف استخدام شده و مشغول به کار گردد. این ماشین بین سالهای ۱۸۴۷ و ۱۸۴۹ ساخته شد و جالب است بدانید که ساخت آن در دوره زندگی «بابیج» عملی نشد و بعد از مرگ وی بر پایه طرح اصلی بابیج، موزه علوم لندن مدلی از آن را ساخت.

منطق فازی یکی از مهم ترین اصطلاحات کامپیوتری است که در دوره کارشناسی ارشد به آن پرداخته می شود. به همین دلیل منطق فازی به روش کار کردن مغز ما نزدیک تر است. نمایشگر زیبا و یک تکه دستگاه هم از نکات چشمگیر محصول است که مدیون طراحی دقیق و منظم دکمه ها و قفل دستگاه و متمرکز کردن آنها در قسمت پشت سیستم است. کارت گرافیک مناسب: اگر قصد بازی کردن دارید حتما باید کامپیوتر بخرید که کارت گرافیک جداگانه داشته باشد.

هرچند در رتبه نوزدهم بهترین بازی های کامپیوتر شاهد Kentucky Route Zero Act III هستیم، ولی همین ابتدا اشاره کنیم که فارغ از بحث رتبهبندی، اگر میخواهید بهسراغ این اثر بروید، باید از همان قسمت اول آن را آغاز کنید و غرق در روایتی شوید که تا آخرین لحظه از قسمت آخر بازی، حسابی میخکوبتان میکند. البته هنوز راهی طولانی تا آغاز عصر تبلتها و گوشیهای هوشمند باقیمانده بود، اما شاید آخرین دستاورد مهم در اواخر دهه 1950 به دست آمد: ساخت مدارهای مجتمع فشرده (IC) توسط «جک کیلبی» (Jack Kilby).

رایانه های لپتاپ و شخصی چندپردازشگری و چندهسته ای (چند CPU روی یک مدار مجتمع منفرد) امروزه فراگیر هستند، و در نتیجه، بطور فزاینده ای در بازارهای ارزان استفاده میشوند. اولین مدار مجتمع در دهه 1950 توسط جک کیلبی (Jack Kilby)از Texas Instruments و رابرت نویتس (Robert Noyce)از نیمه هادی توسعه یافت. سیستم عامل تنها نرم افزاری هست که از ابتدای شروع به کار رایانه تا پایان کار در حال اجرا است. این نرم افزارها به صورت رایگان هنگام خرید کامپیوتر اپل از طریق طرح فروش اقساطی کامپیوتر اپل در اختیار کاربران قرار می گیرد. IP Address به صورت دستی هم قابل تغییر است.

در این صورت باز هم به یک زیرساخت جدا نیاز هست. 2. استفاده از Task Manager: با گرفتن همزمان سه دکمه CTRL و ALT و DELETE و انتخاب گزینه Task Manager، پنجره Task Manager باز میشود. وقتی کامپیوتر شروع به کار می کند، سخت افزار کامپیوتر به طور خودکار سیستم عامل را باز کرده و آن را اجرا می کند. آنها، اطلاعات کاربر، مانند وب سایت هایی را که وی اغلب بازدید می کند و صفحاتی که به عنوان صفحۀ مورد علاقه، ثبت کرده را استخراج می کنند. به عنوان مثال اگر سرعت پردازنده ای 1.5GHz است به معنای این است که در هر ثانیه می تواند 1.5میلیارد دستورالعمل را اجرا کند.

کیلبی در سال ۲۰۰۰ جایزه نوبل فیزیک را برای کارش دریافت می کند. همه ی برنامه ها برای اجرا باید از هارد دیسک به Ram بارگزاری شوند. همچنین می توان از روی آدرس آی پی حدود موقعیت قرارگیری دستگاه را پیدا نمود. در حدود تعیین شده در استاندارد، در صورت اضافه بار خارج از توان بر روی هر یک از شاخه های خروجی، منبع تغذیه به صورت خودکار خاموش شود.

دیدگاهتان را بنویسید