علائم خرابی پاور کامپیوتر، از کجا بدانیم پاور کامپیوتر سالم است؟

در حدود تعیین شده در استاندارد، در صورت کاهش ولتاژ در هر یک از شاخه های خروجی، منبع تغذیه به صورت خودکار خاموش شود. در حدود تعیین شده در استاندارد، در صورت اضافه بار خارج از توان بر روی هر یک از شاخه های خروجی، منبع تغذیه به صورت خودکار خاموش شود. این قسمت از آلیاژهای مختلف آلومینیوم و مس ساخته می شود و به واسطه تعبیه شیارهایی برروی آن جهت عبور جریان هوا، وظیفه انتقال دما از ترانزیستور های سوئیچینگ و همچنین دیودهای SHUTKEY, FAST، به محیط اطراف را بر عهده دارد. در بازار کشور ما صحبتی از نسخه های مختلف پاور نمی شود به همین علت باید در خرید نسخه مناسب از پاور به ساختار پاور توجه کرد ، پاورهای امروزی که در بازار کشورمان وجود دارد دارای نسخه های ۲/۱ و ۲/۲ هستند این پاور ها دارای مشخصاتی مانند کانکتور برق ۲۴ پین برای تامین برق مادربرد ، وجود کانکتور PCI-E و تعدادی فاکتور های امنیتی جدید در ساختار خود هستند که باعث محافظت از سیستم می شود.

با پیشرفت صنعت برق و ترکیب آن با جبر بول و منطق، مدارهای الکتریکی و الکترونیکی به ابزار اصلی ساخت کامپیوترها تبدیل شدند. در نسل اول کامپیوترها (55-1945) که از لامپ خلأ برای ساخت آنها استفاده میشد,زبانهای برنامه نویسی (حتی اسمبلی )ابداع نشده بودند و سیستم عامل نیز اصلاً وجود نداشت . همچنین با پر قدرت تر شدن ریز پردازنده ها سی پی یو هایی که از اجزا چند تایی، که زمانی خصوصیت متمایز کننده ی رایانه های بزرگ و سیستم های میانی از ریز رایانه ها بود، استفاده می کردند حتی در بزرگترین رایانه های مین فریم با روندی فزاینده منسوخ شدند.

از طریق یک شبکه تقسیم مقاومتی، کسری از ولتاژ خروجی به آی سی جهت مقایسه با یک ولتاژ مبنا ، منتقل می شود و در صورت بروز هرگونه تغییر در خروجی دستور DOWN از طریق آی سی صادر می شود. این قسمت پیچیده ترین بخش مدار PWM می باشد و در سال های اخیر تغییرات چشمگیری در طراحی این قسمت به وجود آمده است بطوری که امروزه آی سی های جدید چند نوع وظیفه مختلف را برعهده دارند که درنهایت باعث افزایش دقت در کارکرد منبع تغذیه گردیده است. اما در صورتی که توان مصرفی سیستم شما بیشتر از توان واقعی باشد در شرایطی که سیستم به برق بیشتری برای پردازش های پیچیده نیاز داشته باشد ، منبع تغذیه برای تامین برق مصرفی تحت فشار قرار می گیرد و در این حالت ولتاژ های نامناسبی وارد سیستم می شود که باعث بروز مشکل در سیستم خواهد شد.

دانشجویان همچنین با مفاهیمی از زبان هایمختلف برنامهنویسی، ساختار دادهها، کیفیت نرمافزار، نحوه مدل سازی سیستمهای پیچیده و نحوه تعامل کاربران با چنین سیستمهایی آشنا خواهند شد. در رایانش ابری ذخیره سازی بزرگ و توزیع پذیری ارایه میشود و قدرت پردازشی بسیار بالایی وجود دارد و میتوان با هر دستگاهی که به اینترنت وصل است و مرورگر وب دارد به داده های ذخیره شده در فضای ابری دسترسی یافت. این قسمت از دیودهای SHUTKEY , FAST , ZENER تشکیل شده است که وظیفه یکسو سازی ولتاژ خروجی را در حالات عادی و قطع کامل جریان خروجی در حالات خاص را بر عهده دارد.

بله پاور هم همانند بسیاری از قطعات سخت افزاری دارای ورژن بندی است و بر اساس این ورژن بندی قابلیت های آن تغییر می کند . البته یک شبکه می تواند بدون Domain یا دارای Domain محلی نیز باشد. لذا داشتن یک کامپیوتر یا لپ تاپ برای هر فردی لازم و ضروری است. همزمان با پیشرفت ترانزیستورها صنعت کامپیوتر نیز پیشرفت به سزایی داشت. اما در نسخه های جدید پاور علاوه بر ۲۴ پین یک کانکتور برق ۸ پین نیز وجود دارد که به جای کانکتور ۴ پین کنار پردازنده قرار داده شده است و وظیفه آن تامین انرژی مورد نیاز پردازنده است پس باید به این نکته توجه کرد ، پاوری که خریداری می کنید با قابلیت های مادربرد شما هماهنگی داشته باشد به همین دلیل قبل از خرید پاور ، نوع و مدل مادربرد خود را مشخص و بر اساس آن اقدام به خرید پاور مناسب کنید .

امروزه دیگر روی اکثر پاور های موجود در بازار گزینه ی PFC نوشته شده است ، در واقع PFC یا Power Factor Correction قسمتی در پاور است که با تنظیم و هماهنگی ولتاژ ورودی برق باعث استفاده بهینه از ولتاژ ورودی و کاهش مقدار برق مصرفی توسط پاور می شود . ویزارد بازیابی پشتیبان: مرحله ی اول همانند پشتیبان گیری است.2-گزینه یRestore Files And Settings را انتخاب کنید وNext 3- در پانل سمت چپ کل فایل پشتیبان یا فقط قسمتی از اطلاعات درون آن را انتخاب کنید و Next4- در این مرحله و با زدن دکمه ی Finish ویندوز شروع به بازیابی پشتیبان میکند.

10- از یکی از درایوها قسمتی از حجم آن را جدا کرده و بعنوان یک درایو منطقی(Logical) جدید تعریف کنید.11- دو روش برای فرمت کردن یکی از درایوهای هارد بررسی کنید.12- به سه روش برنامه Disk Defragmenter را اجرا کنید. هر مدار، نمایانگر یک بیت (رقم دودویی) اطلاعات است لذا هنگامی که مدار روشن است، “1” و هنگامی که خاموش است “0” را نمایش میدهد (در نمایش منطقی مثبت). مطابق استاندارد، با اعمال بار متقابل بر روی هر یک از خروجی ها، تغییر ولتاژ سایر خطوط در گستره معین و هماهنگ با سخت افزار به کار برده شده باشد.

رایانه های این نسل جدا از سرعت بالا و قدرت پردازش مبتنی بر استفاده از ریزپردازنده ها، حافظه مجازی و امکانات ارتباطی بوده است. در عرصه محاسبات علمی، روش GPGPU که میتوانست حجم بالایی از اطلاعات را میان GPU و CPU مبادله کند ابداع شد و موجب سرعت بخشیدن به تحلیل در بسیاری از آزمایشات زیست شناسی مولکولی و داده شناسی زیستی شد. که ولتاژ پایه را جهت مقایسه خروجی ها و همچنین یک ولتاژ پایدار برای سایر بخش ها تولید می کند. که در فرکانس پایه کار می کند و موج مثلثی جهت استفاده در PWM را تولید می کند.

در حدود تعیین شده در استاندارد، هارمونیک های فرکانس خروجی توسط مدار PWM تصحیح شود، که این امر باعث افزایش راندمان منبع تغذیه و کاهش مصرف انرژی می گردد. طراحی در این قسمت بسیار حساس می باشد زیرا اگر تعداد دور های اولیه و ثانویه متناسب با طراحی مدار PWM نباشد، پایداری مدار و ضریب اطمینان نیمه هادی و در نهایت کارکرد منبع تغذیه با مشکل اساسی مواجه خواهد شد. به کمک این مثال میتوان به طور شهودی حدس زد که در پردازش موازی هر چه قدر تعداد پردازنده ها در یک ابر رایانه بیشتر باشد، تقسیم کردن مسائل به زیرمسائل کوچکتر و ترکیب کردن آنها به شکل بهینه سخت تر خواهد بود.

همچنین از جمله پ اقداماتی که برای رفع مشکلات پاور موثر هستند، موارد زیر را میتوان نام برد. شاید برای بعضی از افراد این سوال به وجود آید که مگر پاور هم ورژن بندی دارد ؟ علت تابیدن سیم ها به هم آن است که اولا میدانی را که در اطراف خود القا نکنند ثانیا اثرات نویز القا شده روی خود را خنثی می کند . که توان کافی را جهت به کارگیری در مقاصد کم و میانه، تولید می کند. پس با توجه به این مسائل همیشه باید پاوری خریداری کرد که بهترین تهویه و طراحی را داشته باشد تا در شرایط سخت بتواند بدون کمترین مشکلی فعالیت کند .

12 در محصولات خود استفاده می نمایند که این مورد باعث تهویه هوای گرم اطراف پردازشگر و همچنین بی صدا شدن منبع تغذیه گردیده است. شما با چند کلیک کار خود را انجام میدهید. کامپیوترهای کوچک پکمینی اپل یک انتخاب ایدهال برای دفتر کار شما خواهد بود. قطر 18.7 میلیمتری این نمایشگر امکان استفاده در فضاهای کوچک را هم بهراحتی فراهم میسازد. این تستها هم اصولا شامل موارد بسیار ریزی نظیر درستی تشخیص، سرعت اسکن فایلها و … این شامل اضافه کردن رنگهای پر جنب و جوش به مخلوط و متأسفانه در برخی موارد ، ایجاد مشکلات جدید مانند حاشیه های جلوی سفید تا حدودی ناخوشایند ، برچسب قیمت گران و نبود جای اسلات کارت SD است.

البته باید گفت در این میان اپل هم با ایجاد فروشگاه موسیقی خود یعنی iTunes Store و البته سرویس آنلاین جدید خود یعنی Apple Music سود هنگفتی کسب میکند. تکنولوژی چت فوری سرویس ساده­ای است که امکان چت آنلاین و سریع را برای کاربران یک پلتفرم فراهم می­آورد. اگر چنین است، شاید بد نباشد که در چالش آنلاین بهترین برنامهنویس دنیا شرکت کرده و در پایان، شاهد هنرنمایی وسیله نقلیه کدنویسی شده خود باشید. حتی اگر پردازنده ها سرعتی برابر با پردازش ترتیبی داشته باشند، چون به صورت همزمان کار می کنند، مسئله معمولاً سریع تر حل می شود. به طور مثال اگر توان پاور متناسب با توان مصرفی سیستم باشد ولی مقدار نویز و ریپل خروجی از منبع تغذیه، بالاتر از حد استاندارد باشد، سرعت پردازش اطلاعات در سیستم به طور چشمگیری کاهش می یابد و سیستم ممکن است در حین کار بارها خاموش شود و شما را با دردسر های زیادی مواجه نماید بطوریکه پس از تست های مختلف و جابجایی قطعات، در نهایت به این نتیجه خواهید رسید که منبع تغذیه دارای اشکال می باشد.

رعایت استانداردهای مختلف از جمله آتش سوزی در ساخت برد ، باعث افزایش ضریب ایمنی کاربر در موارد خاص می گردد. مطالعات ون در اسلویس، دی جونگو وندرلی (2013) نشان داده است که دختران هنگام خواندن و نوشتن از هر دو نیمکره مغز استفاده میکنند، اما پسران تنها از یک طرف مغز خود بهره میبرند. اما حتی Kenbak-1 را نیز نمیتوان با سادهترین سیستمهای کامپیوتری امروزی مقایسه کرد. این عامل باعث افزایش امنیت منبع تغذیه می شود زیرا توان خروجی روی هر شاخه در منبع تغذیه های امروزی بالاست و در صورت عدم وجود این امکانات ، امکان بروز مشکلاتی در پاور وجود دارد همچنین توجه به طراحی مناسب کانکتور های پاور هم در امنیت آن نقش دارد زیرا عدم نصب درست این کانکتور ها روی قطعات می تواند باعث بروز ایراداتی در قطعات و حتی مشکل تامین انرژی مورد نیاز سیستم شود .

دیدگاهتان را بنویسید