معرفی کامپیوترهای قدیمی تا به الان

که به این عملیات Web Caching می گویند و برای بالا بردن سرعت استفاده از اینترنت کاهش ترافیک شبکه مورد استفاده قرار می گیرد . برخی از سایت های فیلم و سریال بخش زنده تلویزیون با اپراتور های اینترنت قرارداد های را منعقد کرده اند که شما می توانید در این سایت ها با اینترنت مجانی به تماشای فیلم و یا سریال مورد علاقه خود بپردازید. با اینکه هنوز برخی کاسب های قدیمی چرتکه را بر هر وسیله محاسباتی دیگر ترجیح می دهند، اما از بیش از سه قرن قبل افراد زیادی سعی در ساختن وسایل و راه های دیگری برای تسهیل محاسبات ریاضی کردند.

بعد ها جین امدال، مهندس IBM طرح جدیدی از این کامپیوتر به نام IBM 704 را با کارایی محاسباتی 5000 FLOPS ارائه کرد. در حال حاضر فوگاکو در مرکز علوم محاسباتی رایکن (R-CCS) در شهر کوبه ی ژاپن نصب شده است. حال که به دنیای فیزیک کوانتومی وارد شدهایم، نظرتان چیست که محاسبات را از دنیای کلاسیک به دنیای کوانتوم بیاوریم؟ به هر کامپیوتر در سیستم محاسبات خوشه ای نود یا گره هم می گویند. به علاوه، استاندارد نبودن صفحه کلید میتواند در به مرور زمان سبب آسیبهایی به مفاصل مچ و انگشتان دست شما شود.

Red Dead Redemption 2، از نظر داستانی حکم یک پیشدرآمد را برای نسخه Red Dead Redemption دارد و این بار ما را با شخصیت آرتور مورگان همراه میکند تا در روزهایی که گروه داچ ون در لیند پس از یک سرقت ناموفق در حال فرار از دست قانون است، با آنها همراه شویم. در کیس های دست دوم استوک این قطعات دست دوم هستند. بعد از جنگ جهانی دوم جنبش و تحرک جدیدی برای ساختن ماشین های سریعتر و قویتر به وجود آمد و این به خاطر درگیری روز افزون بشر به کارهای اداری و تجاری با حجم زیاد و محاسبات پیچیده و وسیع علمی بود .

درست صد سال بعد در سال ۱۹۳۰ وانوار بوش اولین کامپیوتر آنالوگ را در آمریکا ساخت که این کامپیوتر در جنگ جهانی دوم برای کمک به هدف گیری سلاح های نظامی مورد استفاده قرار گرفت. اما در مورد ابر کامپیوتر ها باور عموم بر این است که پیدایش این سیستم ها تا حد زیادی مدیون کارها و تلاش های سیمور کری (1925-1996) است. مهم ترین نکته ای که لازم است در خصوص این سیستم بدانید موارد کاربرد آن است، این سیستم فقط در مسافرت های خارج شهر می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و اطلاعاتی که در اختیار راننده قرار می دهد صرفا در هنگام مسافرت های طولانی قابل استناد است، به عبارت دیگر بیشتر اطلاعاتی که توسط این سیستم ارائه می شود، در هنگام رانندگی در داخل شهر قابل استفادهد نیست، متاسفانه بعضی از صاحبان خودرو که اطلاعات کمتری نسبت به موارد کاربرد این سیستم دارند، اقدام به استفاده از آن در داخل شهر می کنند و این موجب می شود که به صحت و درستی اطلاعات ارائه شده توسط این سیستم شک کرده و یا گمان کنند موتور دارای مشکل است.

در تئوری، از یک ابرکامپیوتر همه منظوره می توان برای هر کاری استفاده کرد. همانطور که همه ما می دانیم، یک لپ تاپ استاندارد یا یک رایانه رومیزی از چیزهای مختلفی مانند CPU، مانیتور، صفحه کلید، ماوس، حافظه (RAM)، هارد دیسک و کارت گرافیک و موارد دیگر تشکیل شده است. شرکت های دیگر شروع به ایجاد رایانه های مشابه کردند که IBM PC Compatible نامیده می شد (اغلب به PC کوتاه می شود ). امروزه این رایج ترین نوع رایانه شخصی است و معمولاً شامل سیستم عامل مایکروسافت ویندوز می شود.

1957: سیمور کری به همراه دوستش شرکت CDC را تاسیس و شروع به ساخت کامپیوترهای پرسرعت تزانزیستوری با کارایی بالا کرد. علی رغم استقبال کم از این دستگاه جمعی از بازرگانان آمریکایی از جمله توماس واتسون به فکر خرید امتیاز ساخت ماشین های هلریت افتادند. در سال 1890 دانشمند جوانی به نام هلر یت با توجه به نیازهای آمارگران از کارت های سوراخ شده و دستگاه های شمارنده این کارت ها استفاده کرده مثلا برای تفکیم زن و مرد در سمت چپ یا راست کارت سوراخ می شد و با تکامل دستگاه هلریت وی ماشین هایش را در نیویورک و پاریس به نمایش گذاشت.

2014: یک کنسرسیوم اروپایی به نام مونت بلانک، اعلام کرد که قصد ساخت یک ابرکامپیوتر با سرعت پردازشی در حد اگزافلاپ (1018 فلاپ) با استفاده از پردازنده های گوشی های هوشمند و تبلت های کم مصرف دارد. یکی از مشهور ترین آنها که در عرصه نظری کمک فراوانی به ساخت کامپیوتر کرد یک اسکاتلندی با نام جی ناپیر بود که موفق به طرح راهی مکانیکی برای ضرب و تقسیم شد. این نرم افزارها به صورت رایگان هنگام خرید کامپیوتر اپل از طریق طرح فروش اقساطی کامپیوتر اپل در اختیار کاربران قرار می گیرد. در سال 1948 کامپیوتر دیگری توسط شرکت IBM ساخته شد که سرعت عمل زیادی داشت و در سال 1954 یک کامپیوتر کو چک به نام IBM 650 به بازار آمد که در ظرف 5 سال 2000 دستگاه از آن به فروش رفت و در همان سال ماشین دیگری به نام UNIVAC-4 به تعداد زیادی تولید گردید .

دیپ بلو در سال 1997 توسط شرکت IBM به طور خاص برای شطرنج بازی کردن (در مقابل استاد بزرگ روسی، گری کاسپاروف)، و واتسون (نام گذاری شده به افتخار موسس IBM، توماس واتسون و پسرانش) برای بازی جپردی طراحی شده بودند. دو ابرکامپیوتر معروف در تاریخ که به این شکل طراحی شده اند، ابر کامپیوتر دیپ بلو و واتسون هستند. برای مثال دیپ بلو برای جستجو در پایگاه داده های عظیم حرکات بالقوه شطرنج و ارزیابی اینکه کدام حرکت در شرایط خاصی بهترین است، ساخته شده بود.

سرعت متوسط در طول 5234 کیلومتر برابر با 36.4 کیلومتر در ساعت بوده است که نشان می دهد که این خودرو بطور مستمر در گره های ترافیکی طولانی گرفتار بوده است و بطور مداوم از وضعیت سکون، شروع به حرکت کرده و اکثرا با دنده های سنگین حرکت نموده است، بنابراین منطقی به نظر می رسد که مصرف سوخت خودرو از وضعیت نرمال فاصله زیادی داشته باشد، تصویر زیر نشان دهنده متوسط مصرف سوخت متوسط این خودرو در هر یکصد کیلومتر است.

ابرکامپیوتر ها میتوانند در حل پیچیده ترین مسائل علمی مثل مدل سازی وضعیت آب و هوای زمین به ما کمک کنند. بعضی رایانه ها بگونه ای طراحی شده اند که کار خود را با یک پیکربندی چندپردازشی، میان چند CPU تقسیم کنند، تکنیکی که قبلاً فقط برای ماشین های بزرگ و قدرتمندی مثل ابررایانه ها، بزرگ رایانه ها و سرورها استفاده میشد. از ابر کامپیوتر ها اغلب برای تحلیل مسائل علمی و ریاضی دشوار و پیچیده مثل شبیه سازی تست موشک های هسته ای، پیش بینی وضع هوا، شبیه سازی اوضاع جوی و تست قدرت الگوریتم های رمزنگاری (کدهای امنیتی کامپیوتر) استفاده می شود.

از همین روی باید از مانیتورهای با پنل IPS استفاده کنید. جهش عظیم بعدی در زمینه ساخت رایانه در سال ۱۹۴۴ و با ساخت اولین کامپیوتر دیجیتال (صفر و یکی) روی داد. 1993: “تونل باد عددی” ساخت شرکت فوجیتسو با 166 پردازنده برداری به عنوان پرسرعت ترین کامپیوتر جهان شناخته شد. سی سال پس از پاسکال یک ریاضی دان آلمانی به نام لایب نیتسز در تکمیل اختراع پاسکال کوشید و ماشینی ساخت که با کمک آن می شد اعمال ضرب و تقسیم را نیز انجام داد و حتی جذر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید