NVRAM: در دستگاههای سیسکویی وجود دارد

دقت کنید که نقاط بازگشت پس از ایجاد قابل حذف نخواهند بود و باید از درج آن مطمئن باشید.برنامهیSystem Restore از دو طریق دیگر هم قابل اجراست:1- System Configuration (مراجعه شود به توضیحات (System Configuration2-System Information و منویTools در آن پیدا کردن مشکلات نرم افزاری سیستم و رفع آنها:برنامه System Configuration:در این بخش به پیکربندی ویندوز توجه شده است، بطور مثال وقتی آیکنی بلافاصله بعد از راه اندازی ویندوز در ناحیه اعلانNotification به نمایش در می آید بخشی از پیکربندی سیستم است. Save ذخیره کرد. این برنامه حاوی اطلاعاتی طبقه بندی شده بصورت زیر است:Hardware Resources: اطلاعاتی راجع به منابع سخت افزاری موجود بر روی سیستم دارد.

مسلماً در این حالت مقداری از حافظهی اصلی صرف برنامه های بلا استفاده خواهد شد.Diagnostic Startup: راه اندازی تشخیص به این معناست که سیستم تنها برنامه ها و درایورهای اصلی و مهم را بر روی حافظه بارگذاری میکند و این مسأله موجب صرفه جوئی در Ram خواهد شد. این بازیکن تنها در صورتی می تواند به بازی خود ادامه دهد که یک کارت خنثی کننده بمب داشته باشد، در این صورت او کارت خنثی کننده را استفاده می کند و کارت گربه انفجاری را بدون اینکه دیگر بازیکنان ببینند، درون دسته کارت ها و در مکان دلخواه قرار میدهد. از طرح کارت ویزیت psd خدمات کامپیوتری می توانید جهت بنر و تراکت فروشگاه کالای دیجیتال نیز استفاده نمایید .

همچنین می توانید با استفاده از آیتم های خاص، سلاح های خود را نیز ارتقاء دهید. شرکت اپل با تولید انحصاری تعداد محدودی کامپیوتر توانسته است عنوان زیبا­ترین و کارآمدترین کامپیوتر جهان را به خود اختصاص دهد. 7- برای خالی کردن لیست برنامه های پرکاربرد کاربر را خالی کنید.8- منوی Start را طوری تنظیم کنید که زیرمنوها با کلیک کردن باز شوند.9- منوی Start را در حالت کلاسیک قرار دهید.10- برای حذف و اضافه کردن برنامه ها به این منو چه میکنید؟ شامل قسمتهای زیر است: Normal Startup: در این نوع راه اندازی، کلیه ی درایورها و برنامه های پیکربندی سیستم بار میشوند حتی چنانچه این برنامه ها جزء سرویس های اصلی و مهم سیستم محسوب نشوند.

اینکه تنظیماتی که در این زیربرگها انجام شده در فایلهای منظور شده و هنگام راه اندازی، سیستم با توجه به این تنظیمات بوت شود در فعال یا غیر فعال کردن این دو گزینه انجام میگیرد. 2- منوی Start را در حالت ساده (مخصوص XP) تنظیم کنید.3- برای اضافه کردن یک برنامه به قسمت برنامههای ثابت کاربر در منوی Start چه باید کرد؟ برای پیدا کردن مشکل به ستون resources دقت کنید و ببینید که کدام منابع نامشان دو بار یا بیشتر در این ستون آمده و سپس نام سخت افزارهایی که از این منبع به طور اشتراکی استفاده میکنند را در ستون devices بیابید.

با گزینهی Hide All Microsoft Services میتوان متوجه شد که کدام سرویسها به ویندوز مربوط نبوده و توسط نرمافزارهای دیگر ارائه شدهاند. سرعت انجام کار و حل مسئله تنها به سرعت پردازنده که در قسمت میانی قرار گرفته است بستگی دارد نه به صورت دریافت ورودی یا تولید خروجی. از این طریق میتوان به تشخیص برنامههای Adware و Spyware پرداخت. انواع فایلهایی که میتوان حذف کرد در قسمت Files To Delete نمایش داده میشود، همچنین فضایی که این فایلها اشغال کرده اند و نیز نام فایلهایی که حذف میشوند(View Files) قابل تشخیص است. 4- چگونه میتوان از طریق منوی شروع بررسی کرد که اخیراً چه فایلهایی باز شده اند؟

4- سه سطح ردگیری برنامه Event Viewer را بررسی کنید .5- یک فایل متنی که شامل متن سه پیغام از پیغامهای خطای Event Viewer راجع به موارد نرم افزاری است را از طریق خود برنامه ایجاد کنید.6- به دو روش یک حساب کاربری جدید تعریف کرده و تفاوت و شباهت های این دو روش را بررسی کنید.7- سه منبع اصلی سیستم که در کارایی سیستم نقش مؤثر و مستقیم دارند را نام ببرید. وظایف CPU به عنوان مهمترین قسمت در کامپیوتر ها و سیستم های پردازشی، عبارت است از اجرای برنامه ها و دستورالعمل ها. اما این وظیفه روتر است که دستگاه ها را به هم متصل و اطلاعات را از مودم دریافت کند و به دستگاه صحیح تحویل دهد.

امروزه با بالا رفتن قیمت­ها تعداد زیادی از مصرف کنندگان روی به خرید کامپیوتر استوک، مانیتور­ها و دیگر محصولات استوک آوردند و پس از آشنایی عوام با این محصولات روز به روز به تعداد علاقه­مندان و مصرف کنندگان افزوده شده است. با این کار در واقع هم مثل یک فایروال عمل میکند و امنیت را برای شما فراهم میکند، و هم سرعت بالا و مصرف پهنای باند پایین را ممکن میکند. پسوند اون سه حرف آخر اسم هر فایل است (اگر ویندوز شما پسوند ها را نشان نمی دهد مثل این راهنما عمل کنید).

تبلت ها از لپ تاپ ها کوچیکتر و سبک تر هستن . نکته:این برنامه دو مشکل دارد: اول اینکه فقط بر روی درایوهای محلی کار میکند و نمی تواند از راه دور و بر روی درایوها شبکه عمل کند و دوم اینکه وابسته به نسخه ی ویندوز است و باید با نسخه ی ویندوزی که از آن استفاده میکنید هماهنگ باشد.اجرای برنامه:1- برنامه را اجرا کنید، لیستی از درایوهای شما را نمایش میدهد و نیز آمارهایی از نوع قالب بندی(فرمت)، ظرفیت کل، میزان فضای آزاد و درصد فضای آزاد.

بعد از اجرا با زدن دکمه Start برنامه به بررسی فایلهای مشکل دار میپردازد و سپس لیست آنها را به شما نمایش میدهد. قسمتی که برای جستجوی مشکل در بین این قطعات اهمیت دارد، قسمت Problem Devices میباشد که نام و کد خطای قطعه ی مشکل دار را نمایش میدهد.Software Environment: اطلاعات کاملی از کلیه برنامه ها،سرویس ها و درایورهای نصب شده بر روی سیستم را ارائه میکند و در قسمت Program Groups لیست کلیه ی نرم افزارهای سیستم را نمایش میدهد. هر زمان که با ویندوز کار میکنید ویندوز برای ذخیره سازی فایلها محل جدیدی روی دیسک پیدا میکند ضمناً بعد از مدتی کار کردن با سیستم و پاک کردن فایلها فضای خالی بین اطلاعات موجود در دیسک بوجود می آید که ممکن است ویندوز نتواند بعداً از آنها استفاده کند.

تشخیص عیوب سیستم برنامه System Information: از اين برنامه برای تشخیص مشکلات سخت افزاری و سیستم فایلها و نیز وضعیت سیستم استفاده میشود.پس از تشخیص سخت افزار معیوب میتوان با جایگزین کردن راه انداز آن یا تعویض قطعه قدیمی مشکل سیستم را حل کرد. این دقیقا روشی است که در CSMA/CD از آن استفاده می شود : رایانه تشخیص می دهد که کابل آزاد است یعنی ترافیکی در کابل وجود ندارد . Internet Settings: لیست تنظیمات اینترنت سیستم است و اطلاعات دقیقی راجع به مرورگرInternet Explorer ارائه میکند.لازم به تذکر است که از برنامه ی Event Viewer نیز به عنوان برنامه ای برای تشخیص عیوب نرم افزاری و بازدید وضعیت وقایع سیستم میتوان استفاده کرد.

رصد رفتار کاربر می­تواند به کمپین­ها کمک کند تا نزدیک به میل کاربر عمل کنند. برای انجام این عمل برنامه ی System Configuration (MSconfig) را اجرا کنید و در زیربرگ General ازدکمه Expand Files استفاده کنید. دستور کـار شماره5(بررسی مشکلات نرم افزاری و بررسی عیوب سیستم )1-برنامه System Configuration را اجرا کنید.2-بررسی کنید که آیا درایور 16 بیتی بر روی سیستم شما وجود دارد یا خیر؟ برنامه ی System Configuration در تنظیمات هنگام راه اندازی سیستم نقش دارد.نکته بسیار مهم: به علت اینکه این برنامه در فرآیند بوت سیستم نقش دارد تغییرات آن ممکن است دردسر ساز نیز باشد بنابراین در استفاده از آن بسیار مراقب باشید.

برگرداندن سیستم به وضع قبلی که با انتخاب گزینه ی Restore My Computer To An Earlier Time انجام میشود. 5- برای حذف گزینه های My Documents و Control Panel چه باید کرد؟ پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند بپردازید. درگاه سرور به درگاهی گفته می شود که با استفاده از ویندوز دسکتاپ ریموت می شود. اطلاعاتی که در قسمت Windows Error Reporting ارائه میشود بسیار اهمیت دارد چرا که شامل لیست خطاهای رخ داده در محیط نرم افزاری سیستم و در واقع شامل لیست خطاهای ثبت شده در event Log( فایل Logبرای ثبت خطاهای نرم افزاری) که برنامه ی Event Viewer آن را نمایش میدهد.

ما فرض میکنیم گزینه اول انتخاب شده است و Next3-اکنون برنامه را انتخاب کرده و مجدداً Next4- سیستم عاملی که این برنامه با آن سازگاری دارد و بر مبنای آن طراحی شده و یا سیستم عاملی که قبلاً بر روی آن این برنامه را بدون مشکل اجرا کرده اید انتخاب کنید و Next5- تنظیمات گرافیکی و وضوح تصویر را برای این برنامه تعیین کنید(طبق آنچه در خود برنامه پیشنهاد شده و یا حالتی که قبلاً بر اساس آن برنامه را بدون بروز مشکل اجرا میکرده اید) و Next6- اکنون ویندوز مشخصات این برنامه را طبق آنچه شما تنظیم کرده اید نمایش میدهد و با زدن دکمه ی Next چنانچه برنامه با XP تطابق داشته باشد برنامه اجرا شده و محیط کار آن برای شما نمایش داده میشود و در غیر اینصورت تنها با سیاه شدن صفحه ی مانتیور و عدم نمایش برنامه متوجه میشوید که برنامه با XP تطابق ندارد(حداقل با تنظیماتی که شما در نظر گرفته اید.

دستور کـار شماره3(امـنیــــت ) تنظیمات کاربران را بگونه ای تغییر دهید که :1-رمز عبور کاربران پیچیده و شامل هر سه دسته کاراکترهای موجود باشد.2-حداکثر تعداد روز اعتبار هر رمز 10 روز باشد.3-در صورتیکه کاربر سه بار رمز خود را اشتباه وارد کرد،حساب کاربری وی اعطیل شود.4- ویندوز بر رویدادهای زمان ورود کاربران به ویندوز در حالت عدم موفقیت نظارت داشته باشد.5-سه مورد از تنظیمات دسترسی کاربران به سختافزارها و سه مورد مربوط به ورود کاربران به سیستم را به دلخواه بررسی کنید.6- یک پیغام متنی برای زمان ورود کاربران به سیستم تنظیم کنید.7- برای کاربر خاصی در شبکه پیغام متنی ارسال کنید.

هرچند باید گفت که در نهایت به هر دوی این روشها نیاز پیدا خواهید کرد.در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید. AMD این کار را با اولین چیپست داخلی خود (“Irongate” AMD 750) و مادربرد Slot A برای محصولی آماده کرده بود که توانایی رقابت با اینتل را داشته باشد. قابلیت سازگار کردن برنامه ها با XP این امکان را در اختیار کاربر میگذارد که در صورت امکان برنامه را برای کار در ویندوز XP آماده کرده و آن را با XP تطبیق دهد. مثلا برنامه ورد برای کامپیوتر ، برنامه فتوشاپ، انواع بازی ها و مسنجر ها همه و همه جزو نرم افزار های کامپیوتر محسوب می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید